Машина за плетење со капчиња YTC-W 609/B8

Краток опис:

Машините за плетење со капчиња Yitai со голема брзина се користат за производство на различни еластични или нееластични врвки.Доаѓа со 3 решетки, 8 решетки и 11 решетки.Моделот YTW-C 609 е сличен на машината COMEZ со добар дизајн што резултира со поголема издржливост и брза брзина до 1400 RPM.


Детали за производот

фотографија

Ознаки на производи

Апликација:Машината за плетење со капчиња YTW-C произведува еластични и нееластични тесни ткаенини како медицински завои, врвки, ремени за градник и други.И вообичаено се одликува со правење врвки со мрежен модел.

Карактеристики на машината за плетење капчиња од серијата Yitai YTW-C1. Дизајнот сличен на Comez резултира со поголема издржливост и поголема брзина.2.Главни делови како кревет со игла, шипка, синџир за врски увезени од Тајван,3.лежиште од Јапонија NSK/NTN.4.Функција за автоматско запирање на движењето.5.Брзина до 1400 вртежи во минута.

Барања за резервни деловиВе молиме пополнете го формуларот до „барање за резервни делови” ако имате какви било барања за резервни делови и наведете ја табличката со името на машината.Испратете цртеж според прирачникот за резервни делови, доколку е потребно треба да се обезбедат вистински резервни делови.

Стандардна опрема:Гумен фидер, валјак за собирање готов производ од двете страни, ролна, држач за греди

Изборен прилог:Мерач бројач, уред за загревање, греда, позитивен фидер за искривени навои

Спецификација на серијата YTW-C
Модел 609/825 Б3 609/825 Б8 609/825 Б12
Работна ширина 609/825мм
Мерач по инч 15,20
Решетки од ткаенини 3 барови 8 барови 11 бари
Густина 5-25/см
Продолжување на синџирот на врски 12 (Нормално) 12-50 (Подолго) 12-48 12-120
Мотор 1,5 КС
Брзина 1200-1400 вртежи во минута
Нормално прицврстување Гумен фидер, ролери за собирање готови производи од двете страни, крил, држач за греди
Изборен прилог Зрак, Прилагодлив позитивен фидер за искривени нишки, Уред за ефект на лабави ткаенини на два рабови.
Назад предиво Creel завршува 200 краеви (100 краеви лево и 100 краеви десно)
Заден зрак Creel завршува 4
Густина 5-25/СМ

  • Претходно:
  • Следно:

  • ssasdgqgyt02

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи

    mail